Następne »

Pielęgniarka- szpitale i kliniki w Niemczech-etat

Szukasz nowych doświadczeń zawodowych ,dobrze płatnej pracy na jednym etacie?

Praca w Niemczech może spełnić Twoje oczekiwania.

Oferta pracy Nr P2015026 na stanowisko:
PIELĘGNIARKA ogólna oraz pielęgniarki operacyjne i instrumentariuszki.

Praca w szpitalach i klinikach na terenie południowych Niemiec w ciekawie położonych miejscowościach.

Wymagania:
- wykształcenie kierunkowe: pielęgniarka dyplomowana (lub licencjat/magister)
- samodzielność i odpowiedzialność związana z wykonywaniem zawodu pielęgniarskiego
- gotowość do wyjazdu za granicę na minimum rok
- znajomość języka niemieckiego: poziom minimum A2-B1.

Opis stanowiska:
- pielęgnacja i opieka nad pacjentami oraz sporządzanie dokumentacji o wykonanej pielęgnacji
- doradztwo i pomoc wobec pacjenta opieka i doradztwo wobec bliskich pielęgnowanego pacjenta
- samodzielne i odpowiedzialne wykonywanie obowiązków według obowiązujących zasad nauki opieki medycznej
- monitorowanie, podawanie leków
- współpraca z lekarzami i personelem medycznym.

Oferujemy:
- umowę o pracę zawieraną bezpośrednio z niemieckim pracodawcą, na niemieckich warunkach,
- pełny pakiet socjalny (ubezpieczenie zdrowotne, emerytalne, od wypadków przy pracy)
- zatrudnienie na 100% etatu
- zakwaterowanie w hotelu pracowniczym na max. 1 rok, koszt od 150 € do 250 € miesięcznie
- dodatkowe wynagrodzenie za pracę w nocy, niedziele oraz dni świąteczne
- okres wprowadzenia w zakres obowiązków
- 28 dni roboczych urlopu
- dobry klimat w miejscu pracy
- wynagrodzenie do nostryfikacji: od 2.200 euro brutto + dodatki
- wynagrodzenie po nostryfikacji: od 2.300 euro brutto do 2.500 euro brutto + dodatki
Wynagrodzenie uzależnione jest od doświadczenia zawodowego, wykształcenia i posiadanych specjalizacji
- polskojęzyczną osobistą obsługę podczas podejmowania pracy w Niemczech
- pomoc w procesach rejestracyjnych wymaganych w Niemczech
- Przeprowadzamy proces uznania dyplomu.

Jak z sukcesem i bez ryzyka podjąć się tej pracy?
- Skontaktuj się z naszym przedstawicielem w Polsce pod numer podany do kontaktu: 505 123 391.
- Po pozytywnym przejściu pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej: wypełnij otrzymany formularz.
- W ciągu 5 dni roboczych zgłosimy się do Ciebie telefonicznie.
- Zaprosimy Cię na 2 dni próbnej pracy u Twojego przyszłego pracodawcy.
- Podpiszesz umowę o pracę bezpośrednio z niemieckim pracodawcą.

Prosimy o przesłanie wstępnej aplikacji na adres: office@beta-aktiv.pl lub office@beta-aktiv.de .

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego na numer 0048 505 123 391 lub 0049 7321 277 0 555.
Rozmowa po polsku nie jest dla nas problemem.

Erreichen Sie zusammen mit uns schnell und effektiv Ihre Ziele.

BETA aktiv GbR- stała i legalna praca w Niemczech.
Paul-Hartmann-Straße 61
89522 Heidenheim
Tel.: +49 (7321) 315 047
www.beta-aktiv.com/pl

Bądźmy partnerami.
Przyłącz się do grupy pielęgniarek, które skorzystały już z naszej oferty pracy.

Przeżyj wspólnie z nami przygodę zawodową w Niemczech – zobacz co napisały pielęgniarki, które odważyły się na ten krok.
Ich wypowiedzi ukażą się również w najbliższym wydaniu miesięcznika: "Biały personel":

Pielęgniarka w Niemczech – spełnienie marzeń czy chęć przeżycia "przygody zawodowej"
Trzy pielęgniarki: Renata G., Barbara Ch., Teresa N. opowiadają swoją historię.

Opowiedzą nam panie o swojej przygodzie?
Renata G.: swoją przygodę rozpoczęłam pracując w domu opieki. Nie było za wesoło przeżyłam szok, byłam zwykłym pracownikiem pielęgnującym staruszków. Jednak z perspektywy czasu uważam, że była to świetna szkoła, która przygotowała mnie od strony "językowej" i tzw. "Pflege" do pracy w szpitalu.

Barbara Ch.: do Niemiec wyjechałam w 2012 roku, dzięki firmie Beta aktiv GbR. Oczywiście wylądowałam w domu opieki bo mój język niemiecki był słabiutki. Jednak dano mi szansę i skorzystałam z niej.

Co sprawia, że idą panie chętnie lub być może niechętnie do pracy?
Teresa N.: myślę, że głównie miła atmosfera i chęć spotkania z kolegami sprawia, że chętnie idzie się do pracy. Fakt, że nie jestem przemęczona ma też ogromne znaczenie.

Renata G.: przede wszystkim to, że nie pracuję tu tak ciężko jak w Polsce. Pracuję na jeden etat, mam swoich pacjentów za których jestem odpowiedzialna cały 8-godzinny dyżur.

Barbara Ch.: Najwięcej satysfakcji dają mi moi podopieczni, którzy pomimo swoich "złych dni" są zawsze uśmiechnięci i pytają czy przyjdę następnego dnia.

Jaki jest stosunek przełożonych i koleżanek do Pani:
Teresa N.: bardzo pozytywny, nie spotkałam się z przejawami niechęci ze względu na braki językowe. Wyrozumiałość i chęć pomocy w trudnych sytuacjach stoi u nich na "1" miejscu. Oczywiście pojawiały się często trudne, czasem zabawne sytuacje ze względu na barierę językową, ale wszyscy wykazują wielką cierpliwość.

Barbara Ch.: koledzy w pracy I moi przełożeni są zawsze gotowi mi pomóc. Umożliwiono mi podnoszenie moich kwalifikacji zawodowych oraz umiejętności językowych.

Czy pani zdaniem polska pielęgniarka może liczyć na uznanie niemieckiego pracodawcy i zrobić karierę w Niemczech?
Renata G.: ależ naturalnie! Poprzez pracę, pokorę (nie wywyższanie się), pełny szacunku stosunek do personelu. Przez pacjentów można zostać docenionym i wspinać się na kolejne szczeble kariery zawodowej.

Barbara Ch.: mogę tylko potwierdzić wypowiedź pani Renaty. Mój dyrektor awansował mnie na stanowisko zastępczyni siostry oddziałowej po 6 mies. pracy w domu opieki.

Planuje pani kolejne etapy rozwoju zawodowego?
Teresa N.: oczywiście. Moje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywałam w domu opieki, potem w intensywnej opiece a za dwa miesiące rozpoczynam pracę w dużej klinice na stanowisku pielęgniarki anestezjologicznej.

Barbara Ch.: Mój cel: zdobycie certyfikatu B2, który otworzy mi drogę do pracy w klinice.

Jakich wskazówek udzieliłaby pani pielęgniarkom chcącym wyjechać do Niemiec?
Renata G.: uważam, że dom opieki na początek jest dobrym miejscem do nauki języka oraz przygotowania się do następnego kroku jakim jest praca w szpitalu na stanowisku pielęgniarki. Można się wtedy przekonać czy emigracja jest dla mnie, czy taki system pracy mi odpowiada, czy Niemcy to właśnie to miejsce, gdzie chcę zostać.

Teresa N.: najważniejsze jest opanowanie języka niemieckiego w dobrym stopniu przed wyjazdem do pracy. Następnie poszukać dobrego I sprawdzonego pośrednika, jakim w moim przypadku była firma Beta aktiv GbR. Pomogli mi nie tylko znaleźć wszystkie trzy prace, ale załatwili również wszystkie ważne formalności i przeprowadzili proces nostryfikacji dyplomu. Świadomość, że jest ktoś do kogo można się zwrócić w razie potrzeby ułatwia przetrwanie pierwszych trudnych dni na obczyźnie. Z pewnością można to wszystko załatwić we własnym zakresie, ale myślę, że jest to o wiele trudniejsze.

Informacje o ogłoszeniodawcy:

Ogłoszenie dodane przez: BETA aktiv GbR
E-Mail: pflege-kraft@beta-aktiv.pl

Szczegóły ogłoszenia

Numer ogłoszenia: 902
Dodane: 2015.08.24